YASEMİN YAŞA ERKUT

Lise öğrenimini Red Cross Nordic United World College’da (Norveç) tamamlayan Yasemin Erkut, lisans derecesini Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi dallarında Mount Holyoke College’dan (ABD) almıştır. 2002 yılında ABD Kongresi’nde Demokrat Parti Başkanlık Ofisi (House Minority Leader)’nde görev alan Erkut, American University’de Uluslararası Ticaret eğitimini de tamamlamıştır.

Türkiye’ye döndüğünde ABD Büyükelçiliği’nde ticari ilişkilerin geliştirilmesi, yatırımların arttırılması ve kamu ile ilişkiler alanlarında 10 yıla yakın süreyle kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Sonrasında Herbalife International’da Devlet ve Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürü olarak çalışan Erkut, 2014 yılından bu yana Mey|Diageo Kurumsal İlişkiler Departmanı Yöneticisi olarak görev almaktadır.

Halihazırda aralarında YASED, İngiliz Ticaret Odası - Türkiye Temsilciliği ve TOBB Gıda ve İçecek Meclisi’nin de olduğu çeşitli platformlarda ve komisyonlarda şirket temsilcisi olarak görev alan Yasemin Erkut, 2015 yılından bu yana, kurucu üyesi olduğu KİYED’in Genel Sekreterliğini yürütmektedir.

HAKKIMIZDA

“Yaşanan küresel ve toplumsal değişikliklerle birlikte temsili demokrasinin yerini katılımcı demokrasi ve yönetişimin alması, kamunun ve iş dünyasının çalışma dinamiklerini, dolayısıyla kültürünü değiştirdi. Bu değişim, “kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler”i bir disiplin olarak tanımlama gerekliliğini doğurdu.

Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED), bir sivil toplum kuruluşu olarak...” devamı için tıklayınız.

E-BÜLTEN