ERHUN BAŞ

 

1976’da İzmir’de doğan Erhun Baş, TED Ankara Koleji ve Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki ilk ve orta öğreniminden sonra girdiği ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1997 yılında yüksek şeref derecesi alarak ve bölüm birincisi olarak mezun oldu.

1997-1999 yılları arasında Bologna (İtalya) ve Washington D.C. (ABD)’deki akademik çalışmalarının ardından Fulbright bursuyla okuduğu Johns Hopkins Üniversitesi Paul H. Nitze İleri Uluslararası İlişkiler Okulu – SAIS’ten uluslararası politika ve uluslararası ekonomi alanlarında yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı.

2000 yılında Brüksel’de faaliyet gösteren NATO Parlamenterler Asamblesi Sekreteryası’nda görev yaptı. 2001’de açılan yarışma sınavıyla yeni kurulan Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’ne girerek 7,5 yıl süresince farklı konularda Avrupa Birliği uzman yardımcısı ve uzmanı olarak hizmet verdi.

İngiliz devlet bursu Chevening programı çerçevesinde gittiği London School of Economics’teki araştırma çalışmalarını takiben 2009 yılı başında Ericsson Türkiye’ye katıldı. Halen aynı yerde Kamu İlişkileri ve Ekonomik Konulardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası konferansta konuşmacı olarak yer alan Erhun Baş, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

HAKKIMIZDA

“Yaşanan küresel ve toplumsal değişikliklerle birlikte temsili demokrasinin yerini katılımcı demokrasi ve yönetişimin alması, kamunun ve iş dünyasının çalışma dinamiklerini, dolayısıyla kültürünü değiştirdi. Bu değişim, “kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler”i bir disiplin olarak tanımlama gerekliliğini doğurdu.

Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED), bir sivil toplum kuruluşu olarak...” devamı için tıklayınız.

E-BÜLTEN