Başak BABAOĞLU

 

Başak Babaoğlu Metro Group Ankara Temsilcisi’dir. Devlet kurumları ile ilişkiler, politik ve idari sürece katkı alanlarında çalışmaktadır. 2011 yılında Metro Group’a katılmadan önce 6 yıl boyunca çevre, kamu sağlığı, adalet ve iç işleri alanlarında müktesebat uyumu konularında çeşitli AB projelerinde çalışmıştır. Sivil toplum katılımına, iş ve sivil toplum paydaşlarının çıkarlarının uyumlaştırılmasında kamu politikası araçlarının etkin kullanımına inanır.

AFS, AEGEE, Hamburg Türk Toplumu, Soroptimist Kulübü, KIYED gibi birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü çalışmalarda bulunmuştur ve bu katkılarını sürdürmektedir. Mercator Vakfı’nın 2015 yılında ilk kez düzenlediği Türkiye-Avrupa Gelecek Forumu üyesidir.

Almanya -Hamburg Üniversitesi’nden LL.M hukuk ve iktisat yüksek lisans derecesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hollanda Leiden Üniversite’sinden Avrupa Çalışmaları MA yüksek lisans derecesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden iktisat lisans derecesine sahiptir.

Çok iyi seviyede İngilizce ve Almanca, orta seviyede Fransızca bilen Babaoğlu’nun ilgi alanları arasında seyahat etmek, dans etmek, fitness ve yoga yapmak bulunmaktadır.

 

HAKKIMIZDA

“Yaşanan küresel ve toplumsal değişikliklerle birlikte temsili demokrasinin yerini katılımcı demokrasi ve yönetişimin alması, kamunun ve iş dünyasının çalışma dinamiklerini, dolayısıyla kültürünü değiştirdi. Bu değişim, “kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler”i bir disiplin olarak tanımlama gerekliliğini doğurdu.

Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED), bir sivil toplum kuruluşu olarak...” devamı için tıklayınız.

E-BÜLTEN