KIYED mayıs ayı kahvaltı buluşmasında Başbakanlık Yatırım ve Desteke Ajansı Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet İhsan Erdem ve Kıdemli Proje Direktörü Mahmut Muhiddin Keskin i konuk etmiştir.

Toplantı 26 Mayıs 2016 tarihinde Limak Ambassadore otelde Ankara'da gerçekleştirilmiştir. Toplantıda mevzuatların nasıl daha öngörülebilir olabileceği, mevzuatlarda geçiş süresi veya uyum sürelerinin mutlaka olması gerekliliği, kurumlar arasındaki farklı görüşlerde ISPAT'ın üstleneceği roller ele alınmıştır. Bunun yanında somut öneri olarak tüm kurumların hazırladığı taslak mevzuatları ortak bir internet sitesinde örneğin mevzuat.gov.tr de paylaşmaları halinde taslak mevzuatlara erişimin kolaylaşacağı belirtilmiş ve taslak mevzuatlara görüş verebilmemiz için daha uzun sürelerin sektöre tanınması talebimiz iletişmiştir.

Sayın Başkan yardımcısı tüm önerileri not almış ve çözümü konusunda destek vereceğini belirtmiştir.

 

 

 

HAKKIMIZDA

“Yaşanan küresel ve toplumsal değişikliklerle birlikte temsili demokrasinin yerini katılımcı demokrasi ve yönetişimin alması, kamunun ve iş dünyasının çalışma dinamiklerini, dolayısıyla kültürünü değiştirdi. Bu değişim, “kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler”i bir disiplin olarak tanımlama gerekliliğini doğurdu.

Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED), bir sivil toplum kuruluşu olarak...” devamı için tıklayınız.

E-BÜLTEN