KİYED İstişare Toplantıları Başladı

Kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler yönetimi profesyonelleri, KİYED’in düzenlediği ilk kahvaltılı istişare toplantısında, Başbakan Başdanışmanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ile bir araya geldi. Yaklaşık 20 kişinin katıldığı toplantı, 23 Şubat tarihinde Ankara Limak Ambassadore Otel’de gerçekleştirildi.  
Kamu reform sürecinin ve bu sürece katılımın ele alındığı toplantıda, Günay bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verirken, KİYED’in bu konuda sağlayabileceği katkılar ele alındı. Sürecin izlenmesinin önemine dikkat çekilen toplantıda, Başbakanlık’ta kurulacak izleme mekanizmalarına KİYED’in katılımın sağlanması da gündeme getirildi.

Kamunun mevzuat hazırlama süreçlerinde özel sektör ile daha şeffaf bir iletişim kurulması ve birlikte çalışma alanları oluşturulması konusunda görüşlerin paylaşıldığı etkinlikte, mevzuatların uygulanmasında makul geçiş ve uyum süreçlerinin tanınmasının gerektiğine de dikkat çekildi.

Katılımcıların görüşlerini dile getirmelerinin ardından Günay, bundan sonraki süreçte düzenli olarak bir araya gelmenin konunun takibi ve tüm paydaşların katılımı açısından faydalı olacağını kaydetti.

HAKKIMIZDA

“Yaşanan küresel ve toplumsal değişikliklerle birlikte temsili demokrasinin yerini katılımcı demokrasi ve yönetişimin alması, kamunun ve iş dünyasının çalışma dinamiklerini, dolayısıyla kültürünü değiştirdi. Bu değişim, “kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler”i bir disiplin olarak tanımlama gerekliliğini doğurdu.

Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED), bir sivil toplum kuruluşu olarak...” devamı için tıklayınız.

E-BÜLTEN